Tematisko programmu piedāvājums Skrindu dzimtas muzejā

 

Tematisko programmu piedāvājums Skrindu dzimtas muzejā

Sākot ar 2017.gada 1.aprīli, Skrindu dzimtas muzejs apmeklētājiem piedāvās 2 jaunas muzejpedagoģiskās programmas.

 

“Maizīt, mana bagātā”. Nodarbības palīdzēs izprast kas ir maize, kā tā top un kāda ir tās nozīme cilvēka dzīvē.

Programmā:

  • interesenti varēs iepazīties ar maizes cepšanas tradīcijām Latgalē (videofilma un stāstījums);
  • kopā ar muzeja tēlu runci Druvi radošās aktivitātēs uzzinās daudz jauna un vērtīga par garīgās maizes nozīmi cilvēka dzīvē;
  • ikviens dalībnieks programmas noslēgumā varēs izgaršot dažādas maizes šķirnes, nogaršot svaigi cepto maizi un gūt gandarījumu par jauniegūtajām zināšanām.

 

Nodarbība ”Rakstīsim glīti”

– Glītrakstīšanas nodarbības kopā ar muzeja tēlu runci Druvi pēc  A. Skrindas  latgaliešu gramatikas  „Латышская грамматика летгальскаго нартlьчiя — Latwìšu wolúdas gramatika“

– 19.- 20gs. laika skolas audzināšanas un izglītošanas tradīcijas. Burtu pareizrakstība un kaligrāfija. Nodarbību laikā varēs rakstīt ar tinti un spalvaskātu.  

            Programmas paredzētas dažāda vecuma grupām pēc iepriekšēja pieteikuma. Cena – 1,50 eur skolēniem un 2,50 eur pieaugušajiem + gida pakalpojums grupai līdz 10 cilv.4,50 eur, grupai no 10 -35 cilv.7,00 eur. Pakalpojuma cenā ietilpst arī muzeja apskate.

 

 Muzejā var arī apgūt grafikas iespieddarbu tehniku uz mākslinieka Jāņa Svenča grafikas darbu spiedes (līdzpaņemto krekliņu  apdruka). Cena – 1,50 eur skolēniem un 2,50 eur pieaugušajiem. Pakalpojuma cenā  ietilpst arī muzeja  apskate.

 

 Divas jaunas tematiskās ekskursijas

                       Atraktīva spēle –“ Iepazīsti muzeju “(1.-4.kl.)

Muzeja tēls runcis “Druwis” palīdzēs bērniem iepazīt muzeju un iesaistīs radošās aktivitātēs. Kopā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem – Kas ir muzejs? Ko muzejā dara? Kas ir muzeja eksponāts?

        Muzeja dārgumi (5.-9.kl.)

Informatīvs ceļojums pagātnē – muzeja vēsturē. Ekskursijas – ceļojuma laikā katram tiks dota iespēja iejusties Muzeja detektīva lomā, atrast pazudušo Muzeja krājuma priekšmetu un iepazīt tā stāstu.

Ieejas biļete skolēniem 0,50 eiro + gida pakalpojums grupai līdz 10 cilv.4,50 eiro un no 11 -35  cilv.  grupai 7,00 eiro.

Muzejs izīrē telpas semināriem vai svinībām tuvāko draugu un ģimenes lokā, klases vakaru organizēšanai un dzimšanas dienu svinībām netradicionālā veidā. Muzeja speciālisti palīdz plānot, organizēt un vadīt iecerētos pasākumus muzejā. Telpu īre muzejā – 15 eiro.